пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

ГОЛОДОМОР

  Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був Голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в нашій школі було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. Учні 2 класу під керівництвом Жук Г.І. власноруч робили свічку пам’яті. У шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…». В класах пройшла година пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця». Переглянули короткометражний фільм «Червоне намисто», з реальної історії 7-річної дівчинки Антоніни, яка пережила недитяче випробування голодом у 1932–1933 роках, раннє дорослішання і розуміння межі між життям і смертю. Ця виховна година запам’яталась усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання.
27 листопада запрошуємо кожну українську сім'ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».



понеділок, 22 листопада 2021 р.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

  Україна – територія Гідності і Свободи! Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність.

У рамках відзначення Дня Гідності і Свободи проведена спільна робота шкільної та сільської бібліотек: історична година з книжковою виставкою «З Україною в серці».
Вчителями початкових класів проведені години спілкування «Що означає бути гідним?», «Хто такий патріот?».
Учнями старшої школи під керівництвом педагог-організатора Леуш Галини Володимирівни, проведено захід "Україна - країна нескорених!", перегляд відеороликів «Річниця Революції Гідності – з чого все починалось», «Зима, що нас змінила». Організовано виконання Гімну України та загальношкільну хвилину мовчання.
Класними керівниками 5-9 класів проведено виховні години: «Революція Гідності. Як це відбувалося» (5 клас), «Ми вільні громадяни вільної держави» (6 клас), «Збережемо гідність і свободу українського народу» (7 клас), «Пам’ятаємо подвиг героїв Небесної сотні» (8 клас), «Майдан − шлях до свободи»(9 клас).
Учнями 9 класу організовано похід до пам'ятника Героя АТО, Муштука Богдана .
Участь дітей у відповідних заходах дає нам впевненість у завтрашньому дні, дає надію на світле і мирне майбутнє нашої держави, виховує з маленьких хлопчиків та дівчаток справжніх, впевнених і сміливих патріотів неньки-України! Єднаймося – бо ми того варті! Слава Україні! Героям Слава!!!

неділя, 21 листопада 2021 р.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ

   Сьогодні вже 62-й рік поспіль світ відзначає Всесвітній день дитини. Саме 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла декларацію прав дитини, а в 1989 році ― Конвенцію прав дитини, яку правозахисники називають «Дитячою конституцією». Це документ що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини і гарантує дітям право на ім’я, на сім’ю, на батьківську любов і турботу, на освіту, на медичну допомогу, на здорове харчування, на отримання інформації, на відпочинок та інші.

Напередодні цього свята наша шкільна громада теж долучилася до святкування. Ми намагалися озброїти усіх наших учнів знаннями про їхні права, не забуваючи про обов’язки. На виховних годинах, бесідах спільно з дітьми розбиралися, які дитячі права реалізуються в нашому закладі. З учнями 2-5 класів провели флешмоб «Нехай діти всієї землі сміються дзвінко», відбивши свої долоньки.





вівторок, 16 листопада 2021 р.

ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ У 2 КЛАСІ

    На сьогоднішній день, одна із вагомих проблем українського суспільства це низький рівень толерантності. Такі якості особистості як терпіння, терпимість, розуміння, спокій, адекватне сприйняття і дружнє ставлення до оточуючих не з’являється без попереднього його виховання у людини. Тому, класним керівником 2 класу Жук Ганною Іванівною був проведений урок доброти з елементами тренінгу "Вчимось толерантності". Метою заняття було сформувати в учнів загальне уявлення про толерантність, про риси толерантної людини, виховати толерантне ставлення до оточуючих.
  У формі рухливих ігор та малюнкових вправ діти активно пізнавали життя толерантної людини, демонстрували особисті толерантні риси поведінки та характеру. Завдяки зусиллям класного керівника діти змогли зрозуміти хто така толерантна людина і які особистісні риси їй властиві.
На занятті діти брали активну участь у таких вправах, як "Привітай іншого", "Риси доброти", "Намалюй толерантну людину", "Долоньки толерантності".

ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів. Виявлення толерантності залежить від методу виховання людини, її оточення чи навіть від країни, а точніше кажучи, від пережитків минулого народу, їх сформованої думки, яку вони вже не хочуть міняти. Деякі люди сприймають толерантність як належне, не ставлячись до вияву терпимості з пихою чи лицемірством. А деякі згадують про толерантність (терпимість) чи ввічливість або тактовність взагалі тільки на День Толерантності.
Міжнародній День Толерантності відзначається 16 листопада в усіх країнах світу. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО, проголошеному в Декларації принципів терпимості. У цій декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхньої віри, етнічної належності чи кольору шкіри. Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.
Щороку у нашій школі проводиться Міжнародний День Толерантності. Під керівництвом практичного психолога Салук Г.М. цього року учні школи взяли участь у флешмобі під назвою «Світ починається з мене». Був проведений тренінг «Вчимося бути толерантними» для учнів 5 класу та заняття з елементами тренінгу «Зробимо світ кращим» для 7 класу. Підготовлені буклети «Будемо толерантними» допомогли інформованості учнів про зміст європейської цінності – толерантності. Учні 5- 9 класів на осінніх листочках писали якості толерантної людини, які допомагають їм спілкуватися з іншими. Згодом дані листочки прикріплювали на «Дерево Толерантності».


субота, 13 листопада 2021 р.

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

У кожного народу є своя мова. І, як казав Панас Мирний, «поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ».
Ми пишаємося тим, що є носіями такої красивої, мелодійної мови. Поети називають її золотою, солов’їною, порівнюють з дорогим діамантом. І саме від нас із вами залежить подальша доля рідної мови. Чи буде вона яблунево квітнути і плодоносити, чи житиме у далекому майбутньому, продовжуючи таким чином і життя самого народу? Впевнена, що так воно й буде. Але ми мусимо навчитися поважати мову, намагатися розвивати і вдосконалювати власне мовлення.
В нашій школі проходив Тиждень української мови, приурочений Дню української писемності та мови. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні розцвітає.
У всіх класах пройшла інформаційна хвилинка «Українська мова – мова української нації». Проведено конкурс малюнку «Найкращий ілюстратор народної казки», квест «Багатство – не у володінні скарбами, а в умінні ними користуватися» (5-9 кл.), турнір знавців української мови «Подорож океаном рідної мови» (8-9 кл.).
Усе минає, а слово залишається. Зникають у безвісті царі, володарі, раби… на порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають ріки…гори перетворюються на купи каміння… все стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі. То ж хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво – рідна мова!


Вчитель української мови Москалик О.А.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ

13 листопада у світі відзначається Всесвітній день доброти. На думку засновників свята, – це можливість нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги у повсякденному життті.
Напередодні цього свята учні школи теж в цей день говорили про чесноту, без якої світ став би жорстоким – добро, доброту, добрі вчинки, милосердя. У 4 класі проведено бесіду «Твори добро на радість людям». Учні розповідати, якою має бути і як повинна чинити добра людина та пояснювали, щоб добро могло поселитися у серцях, його потрібно туди впустити.
З чнями 5 класу проведено заняття «Я вірю в силу Доброти!» з метою формування вміння усвідомлювати власні пріоритети поведінки, вираження почуттів. Учні малювали Добро. У своїх малюнках вони розповіли про добрі справи та чому потрібно бути добрими.
Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим. Добра багато не буває! Тож, давайте творити ДОБРО!


Практичний психолог Салук Г.М.


середа, 10 листопада 2021 р.

День української писемності та мови в початковій школі

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 09 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
У День української писемності та мови за традицією 09 листопада в початковій школі проведено цікаві та пізнавальні заходи.
Так, у 2 класі пройшов урок-вікторина «Мово рідна, слово рідне» ( класовод Жук Г.І.). Діти читали вірші, співали українських пісень. Ігрові цікавинки не залишили байдужими нікого!
Серед учнів 3 класу (класовод Ковалик Н.І.) проведено гру-вікторину «Мова – джерело мудрості». Діти поділилися на ерудованості. Команди редагували словосполучення, правильно наголошували слова, відновлювали прислів’я. Учні дізналися про «цікавий наголос», який вміє мандрувати у слові, про фразеологізми, які позначають зовсім інше, ніж називають. Пройшовши всі випробування, визначили кращого знавця української мови. Учнів було нагороджено дипломами.
У 4 класі (класовод Медвідь Н.Є.) проведено брейн-ринг «Наша мова – калинова». Учні поглибили знання про красу і багатство української мови, виконали пізнавальні вправи, що стимулюють інтерес до вивчення рідної мови. На завершення декламували вірші.

вівторок, 9 листопада 2021 р.

 Наймасовіший флешмоб із популяризації української мови – Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Подія відбулася 21-й раз у День української мови та писемності й ініційована Українським радіо. Автором та читцем Радіодиктанту-2021 був відомий письменник Юрій Андрухович. Текст під назвою “Слідом за пам’яттю” стане початком його майбутньої книги. Учні 5-9 класів та педагоги нашої школи вже традиційно долучилися до написання ХХІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Проведення подібних заходів дозволяє не лише перевірити знання рідної мови, а й відчути солідарність з усіма, хто шанує українську мову та розуміє важливість її розвитку і збагачення.