Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був Голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
Любіть не школу, а дітей, які приходять до школи; любіть не книжки про дійсність, а саму дійсність; не життя звужуйте до учіння, а учіння розширюйте до життя! А найголовніше: любіть життя і якомога більше живіть живим життям. У нашій ідеальній школі вчитель не нудьгуватиме й не нудитиметься, бо в ній він сам житиме. П. П. Блонський
- Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти
- Моніторинг якості освіти
- Звіт
- Безпечний інтернет
- Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти
- Бюджет і фінансова звітність
- Шкільна документація
- Нормативно-правова база
- Педагогічний колектив
- Обдаровані діти
- Методичні рекомендації вчителям
- Рекомендації батькам та поради учням
- Підвищення кваліфікації педагогічних працівників
- Атестація
- Сторінка практичного психолога
- Вакансії
пʼятниця, 26 листопада 2021 р.
ГОЛОДОМОР
понеділок, 22 листопада 2021 р.
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
Україна – територія Гідності і Свободи! Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність.
неділя, 21 листопада 2021 р.
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ
Сьогодні вже 62-й рік поспіль світ відзначає Всесвітній день дитини. Саме 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла декларацію прав дитини, а в 1989 році ― Конвенцію прав дитини, яку правозахисники називають «Дитячою конституцією». Це документ що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини і гарантує дітям право на ім’я, на сім’ю, на батьківську любов і турботу, на освіту, на медичну допомогу, на здорове харчування, на отримання інформації, на відпочинок та інші.
вівторок, 16 листопада 2021 р.
ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ У 2 КЛАСІ
У формі рухливих ігор та малюнкових вправ діти активно пізнавали життя толерантної людини, демонстрували особисті толерантні риси поведінки та характеру. Завдяки зусиллям класного керівника діти змогли зрозуміти хто така толерантна людина і які особистісні риси їй властиві.
На занятті діти брали активну участь у таких вправах, як "Привітай іншого", "Риси доброти", "Намалюй толерантну людину", "Долоньки толерантності".
ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ
Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів. Виявлення толерантності залежить від методу виховання людини, її оточення чи навіть від країни, а точніше кажучи, від пережитків минулого народу, їх сформованої думки, яку вони вже не хочуть міняти. Деякі люди сприймають толерантність як належне, не ставлячись до вияву терпимості з пихою чи лицемірством. А деякі згадують про толерантність (терпимість) чи ввічливість або тактовність взагалі тільки на День Толерантності. Міжнародній День Толерантності відзначається 16 листопада в усіх країнах світу. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО, проголошеному в Декларації принципів терпимості. У цій декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхньої віри, етнічної належності чи кольору шкіри. Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Щороку у нашій школі проводиться Міжнародний День Толерантності. Під керівництвом практичного психолога Салук Г.М. цього року учні школи взяли участь у флешмобі під назвою «Світ починається з мене». Був проведений тренінг «Вчимося бути толерантними» для учнів 5 класу та заняття з елементами тренінгу «Зробимо світ кращим» для 7 класу. Підготовлені буклети «Будемо толерантними» допомогли інформованості учнів про зміст європейської цінності – толерантності. Учні 5- 9 класів на осінніх листочках писали якості толерантної людини, які допомагають їм спілкуватися з іншими. Згодом дані листочки прикріплювали на «Дерево Толерантності».
субота, 13 листопада 2021 р.
ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
У кожного народу є своя мова. І, як казав Панас Мирний, «поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ».
Ми пишаємося тим, що є носіями такої красивої, мелодійної мови. Поети називають її золотою, солов’їною, порівнюють з дорогим діамантом. І саме від нас із вами залежить подальша доля рідної мови. Чи буде вона яблунево квітнути і плодоносити, чи житиме у далекому майбутньому, продовжуючи таким чином і життя самого народу? Впевнена, що так воно й буде. Але ми мусимо навчитися поважати мову, намагатися розвивати і вдосконалювати власне мовлення.
В нашій школі проходив Тиждень української мови, приурочений Дню української писемності та мови. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні розцвітає.
У всіх класах пройшла інформаційна хвилинка «Українська мова – мова української нації». Проведено конкурс малюнку «Найкращий ілюстратор народної казки», квест «Багатство – не у володінні скарбами, а в умінні ними користуватися» (5-9 кл.), турнір знавців української мови «Подорож океаном рідної мови» (8-9 кл.).
Усе минає, а слово залишається. Зникають у безвісті царі, володарі, раби… на порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають ріки…гори перетворюються на купи каміння… все стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі. То ж хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво – рідна мова!
Вчитель української мови Москалик О.А.
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ
13 листопада у світі відзначається Всесвітній день доброти. На думку засновників свята, – це можливість нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги у повсякденному життті.
Напередодні цього свята учні школи теж в цей день говорили про чесноту, без якої світ став би жорстоким – добро, доброту, добрі вчинки, милосердя. У 4 класі проведено бесіду «Твори добро на радість людям». Учні розповідати, якою має бути і як повинна чинити добра людина та пояснювали, щоб добро могло поселитися у серцях, його потрібно туди впустити.
З чнями 5 класу проведено заняття «Я вірю в силу Доброти!» з метою формування вміння усвідомлювати власні пріоритети поведінки, вираження почуттів. Учні малювали Добро. У своїх малюнках вони розповіли про добрі справи та чому потрібно бути добрими.
Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим. Добра багато не буває! Тож, давайте творити ДОБРО!
Практичний психолог Салук Г.М.
середа, 10 листопада 2021 р.
День української писемності та мови в початковій школі
вівторок, 9 листопада 2021 р.
Наймасовіший флешмоб із популяризації української мови – Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Подія відбулася 21-й раз у День української мови та писемності й ініційована Українським радіо. Автором та читцем Радіодиктанту-2021 був відомий письменник Юрій Андрухович. Текст під назвою “Слідом за пам’яттю” стане початком його майбутньої книги. Учні 5-9 класів та педагоги нашої школи вже традиційно долучилися до написання ХХІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Проведення подібних заходів дозволяє не лише перевірити знання рідної мови, а й відчути солідарність з усіма, хто шанує українську мову та розуміє важливість її розвитку і збагачення.
-
13 листопада – Всесвітній день доброти! В учнів 2 класу було проведене цікаве заняття на тему : “Щастя-творити добро”. Заняття містило різ...
-
Наймасовіший флешмоб із популяризації української мови – Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Подія відбулася 21-й раз у День...
-
Свічка пам'яті Свічка, що мерехтить у вікні, запалена о 16:00 наприкінці листопада – це традиція важлива не лише для пам’яті про Голодо...